Psichologo veikla ir Ekonominės veiklos kodai

pagal | 2017 29 rugpjūčio

Priešistorė:

FB psichologų grupėje, bei straipsnyje buvo išsakyta, kad psichologas nėra lygiavertis specialistas su ligoninėje ar poliklinikoje dirbančiais medikais, psichiatrais, o yra pagalbinis darbuotojas (atliekantis asmenų vertinimą, psichiatro ar šeimos gydytojo siuntimu/prašymu).

Psichologai atkreipė dėmesį, kad vykdant veiklą privačiai, sunku pasirinkti Ekonominės Veiklos kodą, kadangi jie nėra aiškūs, todėl negalima pasirinkti veiklos pobūdį atitinkančio kodo.

Už Ekonominės veiklos kodus atsako Trys institucijos. Jungtinių tautų statistikos skyrius (pasauliniu mastu), Europos Statistikos departamentas (Eurostat) – Europos regionui, ir Lietuvos Respublikos Statistikos departamentas (Vietiniu mastu).

Taigi nusprendžiau kreiptis tiesiai į „aukščiau”, kadangi ši institucija patvirtina kodus, o vietinės instancijos jos tik išverčia, ir gali tvirtinti papildomus kodus, informuojant Eurostat (tai numatyta Europos sąjungos dokumentuose). Daugiau dokumentų prisegta čia.

Išsiųtas laiškas su užklausa į JTO:

 

 

 

 

Buvo gautas pirmas laiškas iš JTO, prašant patikslinti, apie kokias veiklos rūšis mes norime daugiau sužinoti.

 

 

 

 

Patikslinus veiklos rūšis, laiškas pateikiamas žemiau:

 

 

 

 

 

Gautas atsakymas:

 

 

 

 

 

Pastebėjimai:

  • Ekonominės veiklos rūšies nurodymas yra tik statistiniais tikslais.
  • JTO psichologo veiklą suvokia, kaip dirbant klinikoje, todėl nurodomi kodai 8620 arba 8610. Tai reiškia, kad psichologas yra suvokiamas ir prilyginamas gydymą teikiančiam personalui, o ne pagalbiniam.
  • Privačios psichologo praktikos (arba aš nemokėjau paaiškinti, arba jie nesuprato) ekonominės veiklos kodo JTO neturi. Tai reiškia, kad ir Eurostat neturi, ir Lietuva neturi.
  • JTO siūlė kreiptis į Eurostat ir Lietuvą atskirai. Greičiausiai reikės taip ir padaryti, nurodant, kad Lietuvos Statistikos departamentas gali papildyti Ekonominės veiklos kodų lentelę tam tikromis specifikomis. Galima nuspėti rezultatus.
  • Svarbiausia, kad psichologas šių didžiųjų institucijų rezultatuose nefiguruoja. Oh well, too bad.

Jei patiko atlikta veikla, dalinkitės. Darbai nebaigti. Labai malonu, jei turite idėjų ar iniciatyvų, kad paliktumėte žinutę komentaruose.

Pagarbiai,

 

S.

Dalintis:

Parašykite komentarą